HAY BU DÜNYANIN..!!


Başlığa bakınca altımilyar insandan birinin benzeri bir yakınması, isyanı, başkaldırışı, haykırışı zannettiniz ama değil.
Bütün insanlar, kendi organik objektiflerinden gördükleri dünyada, objektifin ilk ışıkla temasından itibaren, onlara öğretildiği gibi; kalıplar içinde olurlar ve yaşarlar.
Bu kadar çok insana, bir gem vurmak lazımdır haliyle, öööyle başı boş bırakılamazlar.!!
Birileri beşmilyar dokuzyüzdoksandokuzmilyon dokuzyüydoksandokuz bin dokuzyüzelli kişi için bir şeyler düşünür elbet.
Hesabınınızı iyi yapın, bu coğunluğu karmaşadan düzene sokacaklar  hepsi epi topu, hepsi elli veya hadi iki katı kişidir zaten. Biliyorsunda mı söylüyorsun dersen; hayır, ama tahminen elitler bundan fazla değildir.Zira çok olsalar onlarda birbirine girme tehlikesine maruz kalırlar.
Neyse zaten yerseniz, yemezseniz de yedirirler birşekilde hayat yolunda. Güney Amerika kıtasında,Eski SSCB'de bazı liderler tesadüfen kanser veya tedavi edilmez hastalıklara yakalanıyor, aniden.Kuzey Amerika kıtasındaki ülkede ekonomik çöküş oluyor ki  tesadüfe bakın arabistanda bahar var.
Bu bahar başka bahar denilebilir.Çünkü petrolün doğal gazın daha da kolay buhar olmasını sağlamak gerek.
Ağlayarak doğuyor ve yakınarak ölüyoruz atasözünün dediği gibi ama asıl resimdeki değişiklikleri görmememiz için daha büyük çorapları çözmeye çalışarak dört kolluya biniyoruz ama musalla taşına ama kilise avlusuna iniyoruz.
''Imagine all the people ''diye şarkı yazan, John Lennon bile ne hikmetse kapısının önünde bir meczup tarafından vuruldu. Niye acaba?? Hımmmm !! boşversen, düşünme, nene gerek!! Bak senin için yüzlerce kanallı aptal kutuları var. Düşünme, konuşma, bak oraya otur.. Senin için uygarlık gereği olan birlikte yaşama alanlarından kütüphanelerden,cafe ve restaurantlardan,tiyatro ve operalardan uzakta uydu şehirler kurdular sen sessizlikte yaşa diye ..kimseyle fazla konuşma amaaannn olurda zararlı üretkenlikler olur diye..
Zavallı insanoğlu sonrada zavallığına bakmadan''Hayt ulen ben bu dünyanın ...diye bağırıyor.Sen seni bilmediğin için böyle oluyor insanlığın afyonunu yut çek içine piri-fani ol yeter gerisini bırak yüce yaratana diyorlar.
Hay bu insanların kafasına ÖÖHHHÖÖ ÖHHÖÖ diyorum ne diyeyim..
Dünyaya akıl, düşünce, saygı,sevgi,kardeşlik içinde kuşaklarla dolana kadar dünya kurtulamayacak.

Comments

Popular posts from this blog

Güzel Rastlantı

Mode of Suspicious about Physicians

Dream About Healthcare System ;An Humanistic Desire Common Goals