YAŞAMI DİKKATE ALANLARA...


Yaşam yeni şeyler istemekle geçiyor vede koşulların bize  iyi olduğunu dayattırdığı şeylerle; yeni bir  pozisyon,yeni bir ev ,yeni bir araba, daha fazla kilo vermek, vb.sevilmek  ve sevmek daha uzaklarda mı kalıyor ne dersiniz  ?
Etrafımıza daha dikkatili bakıyormuyuz? Olanı biteni başka bir gözle yorumluyormuyuz acaba ? sağlık ,dinginlik ,halen sahip olduklarımız bir değer ifade ediyormu acaba ? Sanmıyorum gerçektende  bize dayatılan güzel olduğuna inandırılıdıklarımız peşindemiyiz ? Eveeettt  hemde yüzde yüz öyleyiz.
Hadi canım sende ben değilim diyen sen ! sende öylesin benim gibi birazcık daha  kazansam aslında daha iyi olurdu diyen, yada senin için kolay benim dertlerim bilmiyorsun diyen sen !!
Bugün amansız bir salak hastalığı kucaklayıp tüm yaşam dengelerini yitiren biriyle kaç kişiniz konuştu veya empati duygunuzun yüzde  üçünü bu denli bir zorluk içinde hissetmeye zorladı ?
Ben dahil  çok azınız !! Amaan canım hayat bana bunu getirmez diyenlere gelene kadardır bu gerçek. Geldikten sonrada  insanlar ne kadar acımasız diyene dönüşene  kadar. 
Sizin dertleriniz dertmidir benim derdim yanında diye herşeye yaklaşanlara diyeceğim ; sağlık ve huzur  sizinle olsun ama yaşamı sadece sizden ibaret sanmadan yaşayabiliyorsanız eğer !!
Çokmu karamsar oldu canım !? Olsada olmasada gerçekler herkesi acıtır  minik insanlar.Banada ders sizede olduysa ne mutlu olmadıysa da yenideden düşünün çok geç olmadan ..

Comments

Popular posts from this blog

Güzel Rastlantı

Mode of Suspicious about Physicians

Dream About Healthcare System ;An Humanistic Desire Common Goals