Teşekkür Ederim

Bugün birine olan duyguları,sevgiyi takdiri,beğenmeyi,saygıyı söylemekten niye uzak durduğumuzu anlamaya dönük bir yazı yazmak istedim.
Gizli hesaplar olmaksızın,sadece ve sadece, bir insanı takdir etmenin ona sağlayacağı hazzı yaşamaktan mutlu olmayacak insanlar varmı diye düşünerek yazmak isteği duydum.
Hayatımızın çeşitli kaygılar içinde akıp geçen zamanlarında, bir alış veriş düzeneğine kurulmuş ,değiş tokuş mantığının duygularımıza  niçin gem vurduğunu sorguladım. Neden hep içe atılan, egoyu besleyen, onunla tatmin olan, duygusuz ve katı davranış patternini  dinleme arzusunu, baskın hale getiriyoruz hep merak ettim.

Yıllar geçtikçe, daha fazla yalnızlaştıran bir duyguya daha çokmu sahip çıkıyoruz acaba ?                              

Birininin hakkındaki muhasebe sayfasını  açıp; onun, benim,senin, için ne yapıp yapmadıklarıyla değerlendirip, ama en cokta senin için yaptıklarıyla mı iyi,kötü yapıyoruz kişiyi ?
Aman nede duygusal bir yazı hangi ruh haliyle yazdıysa bunalımda herhalde deyip geçenlere bile diyeceğim var. '' Sizin için bir şey sunmadı mı ? O' halde boşver  kapat gitsin sen bilirsin '
Bugün içinde bulunulan zaman dilimi bile, bunu okuduğunuz satırlarda geçip gidiyor ve sizde yarın zamanında daha başka biri olacaksınız Önemli olan kayıp olmakla ,olmamak arasında bir kaygınız varmı ? Yoksa kapat gitsin .
Tüm hayatımız boyunca yaşadıklarınızı göz önüne getirdiğinizde, sizi mutlu kılan anları,sizi takdir edenleri,sizi sevenleri,sizi destekleyenleri,sizi siz olduğunuz için kabul edenleri mi hatırlıyorsunuz yoksa sizi aşağılayanları,hor görenleri,kötü zaman dilimlerini mi ?

Eğer psikolojik bir denge bozukluğunuz yoksa genellikle o güzel insanları,iyilikleri,hayata katma değer yaratanları daha çok anımsıyor olmanız kuvvetle muhtemeldir.Yaşamı ,sadece odaklandığınız alanlardan insan ve yaşamın anlamına taşıyıp, boyutlandırma becerisine eriştinizse ,eğer  sevgi ile etrafınıza bakabilme becerisine ,birilerine daha çok yardım ederken kendinize de değer yüklediğinize dair bir bilince ulaştınızsa şunu bilirsiniz '' Teşekkür ederim '' demeyi bilirsiniz.
Veya o sevgi ile yaşamına değer kattığınız karşılıksız yaptıklarınızın o kişide elde edilen mutluluğunu ifade eden '' teşekkür ederim ''cümlesini sizi de daha mutlu edecek anı beklersiniz.Bir tek  ego budur sadece insancadır .Bu yazıyı okuyup duygularımı anlamaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Comments

Popular posts from this blog

Güzel Rastlantı

Mode of Suspicious about Physicians

Dream About Healthcare System ;An Humanistic Desire Common Goals