Güzel Rastlantı

Güzel rastlantı nedir önce o'nu tanımlamak lazım; benlikte bir hoşluk,sevinç,kıpır kıpır heyecanlı bir ruh haline olanak sağlayan, odaklanılan düşünceleri bir anda unutturan  karşılaşmanın adıdır demek umarım yeterlidir.
İş yoğunluğunun tavanı deldiği,oradan oraya koşuşturma halinde Viyana'daki bir toplantı öncesinde çalıştığım şirketin dünya pazarlama takımında yer alan ülke temsilcileri ve şirketin üst düzey yöneticilerine öğleden sonra  yapacağım sunumun heyecanını bastırmak için Viyana Hilton otelden kendimi sokaklara attığım bir gündü.
 Türkiye'de analog medyanın en dominant olduğu,misafirliklerin,arkadaş gidip gelmelerinin yavaş yavaş karşılıklı iletişimin arasına girdiği, TV'nin girdabına kapıldığı zamanlarda Dallas dizisinin ilişkileri,özellikle JR'ın komploları ve entrikalarının gündeme oturduğu zamanları hepimiz anımsarız.
Viyana'nın Ekim ayının soğukları başlamıştı ama güneşli gün sokak arası cafe ve restaurantlarının müşterilerini dışarıya doğru taşmasına yardım ettiği öğle arasında dükkanların vitrinlerine ,cafe'deki insanların rahat hallerine bakarak bende bir nebze gevşemeye çalışıyordum.
Güzel rastlantı tamda o sırada gerçekleşti ; '' A bu bizim JR' değilmi? '' demişim kendi kendime, sokaktan geçenlerde bu adam ne diyor demiştir herhalde.
Yolun hemen karşı kaldırımındaki Cafe'de ''Mittagassen'' de oturan namı değer JR Larry Hagman'ın yanında bitiverdim.Larry Hagman'ın uzun yıllar ara verdiği Dallas dizisinden sonra böyle bir ilgi ile tanınmış olmasından mutlu olduğu belli oluyordu. O'na Türkiye'de ne çok hayranı olduğundan söz ettim biraz konuştuk.Aslında Larry Hagman içinde bir kaçış sakin bir nefes alış vesilesi olan bu zaman diliminde belkide çok hoş karşılamayacağı bir karşılaşma olur diye tereddüt etmiştim ama hiç öyle olmadı . Hatta karşısında oturan arkadaşına bizim resmimizi çekermisiniz lütfen diye çep telefonumu uzattığımda ;gayet nazik bir şekilde alıp bize poz verdirdi.Larry Hagman ile o günün o zamanını dondurma fırsatını yakalamıştım. Kendisine teşekkür edip hızla otele geldim. Yapacağım sunumla ilgili hiçbir stressim kalmamıştı hatta sunumun sonuna bu fotoğrafı ekleyerek bir sürpriz hazırladım. Oldukça başarılı geçen sunumum sonunda artık bir sorunumuz olduğunda tüm komplo teorilerini bilen bir danışmandan da yararlanabiliriz diye slaytı açtığımda herkes şaşırmıştı ve hoş bir ortam oluşmuştu.
Larry Hagman çizdiği karakter ile belki çok örnek bir iş adamını oynamamıştı ama hayatımıza bir dönem girmiş iyi bir aktördü.

Comments

Gerçekten güzel bir rastlantı olmuş Kaan:)
Ali Nusret Atasoy said…
Şimdilerde iş hayatının içide bulunduğu durumu görse, bu komple teorisi üstadı bile şaşıp kalır bence =)

Popular posts from this blog

Mode of Suspicious about Physicians

Dream About Healthcare System ;An Humanistic Desire Common Goals