Yeni Yıla Doğru


Her yaşta değil ama etrafın farkındalığına erdiğinde insan bir değişim içinde olduğunu hem kendisinin,hemde etrafın  değiştiğini anlamaya başlıyor.Nice yazılarda da söz edildiği gibi önce hızla geçmesini istediği  yaşlar ile günlük amaçlara ulaşma çabasıyla okulları,ergenliği gençliği eritip  yılları hızla geride bırakıyor.Sonrada başka amaçlara yöneliyor özünde bir materyalist değişimin çarkında ve onunda çok  farkında olmadan oradan oraya savruluyor. Pek azımız çok güçlü kararlarla hayattan istediği şeylerin peşine düşerken bir çoğumuzda bize yaşam boyu dikte edilen kalıplar içinde olmak için hayatının yıllarını veriyor.
Felsefe sabahlara kadar üzerinde tartışabileceğimiz bu konuyu bize hediye edilmiş hayatın değeri ve yaptıklarımızın doğru olup olmadığına dair içeriği didikleyebilir ama ben bunu istemiyorum.
Yeni bir yıla doğru kimilerimiz yıldız fallarına bakıp rahatlayabilir veya kaygılanabilir tabii.
Ancak hayatın size ne yapacağı değilde sizin hayata ne yapacağınız ,yolunuzu ne tarafa çevireceğiniz konusu sadece sizin elinizde olduğu gerçeğini hiç değiştirmez.
Ben yeni bir yılda iyi çizilmiş bir rotada ,sıklıkla kontrolü yapılacak yol ve hava durumu ile varış noktasında yeni güneşli ve daha mutlu bir hayat oluşmasını herkes için diliyorum.
2013 yılı yaşamın farkındalığını daha çok hissedecek,sağlık ve barış içinde dostlar ve sevdiklerle geçecek dolu dolu  bir zaman olsun.
Yeni yılınız kutlu olsun. Sevgiyle kalın..

Comments

Popular posts from this blog

Güzel Rastlantı

Mode of Suspicious about Physicians

Dream About Healthcare System ;An Humanistic Desire Common Goals